Громадська організація «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» розпочинає реалізацію проєкту #feminist_flash_drive (#фемфлешка) за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Український жіночий фонд» в рамках програми «Голос жінок і лідерство – Україна».

Проект #feminist_flash_drive (#фемфлешка) має на меті подолання дискримінації жінок/дівчат/дівчаток через посилення «феміністичного голосу» в Україні засобами креативних інформаційних та просвітницьких інструментів.

До сьогодні  в Україні залишаються актуальними питання порушення трудових прав жінок,  нерівного доступу до ресурсів (економічних, владних), перешкод для  дівчат навчатися в усіх закладах освіти, протидії і боротьби із гендерно-обумовленим насильством, які загострила і оголила пандемія, тому фемінізм безальтернативно на часі.

В той же час феміністичний рух оповитий численними міфами і стереотипами. Страх суспільства перед фемінізмом призводить до закріплення патріархального устрою – несправедливого та гноблячого, що виводить вказану проблему в публічну площину.

Несприйняття руху в першу чергу пов’язано з недостатньою обізнаністю населення стосовно фемінізму, відтак в рамках проекту #feminist_flash_drive (#фемфлешка) передбачено розповсюдження інформації про мету руху, його діяльності та досягнень у протидії дискримінації.

Зокрема реалізаторками та реалізаторами заплановано зібрати максимально корисну та доступну інформацію про суть фемінізму: відео, подкасти, тематичні презентації, література, зображення тощо. Вижимка буде додана на ресурс #feminist_flash_drive і доступна онлайн (на гугл диску), а також розповсюджена у вигляді забрендованих фізичних флешок серед навчальних закладів Вінницької області, які не мають стабільного інтернет зв’язку. Вся зібрана інформація буде структурована по темам і, зокрема, може бути використана для проведення виховних годин. Всі матеріали будуть долучені до проекту з дозволу або з ініціативи авторів/авторок контенту. Перед тим як потрапити до навчальних закладів зібрана інформації з фемфлешки буде протестована у фокус-групах для визначення її ефективності у досягненні поставленої мети.

Окрім того, в рамках проекту буде проведено дослідження щодо офіційних форматів відзначення 8 березня у територіальних громадах України. Також для популяризації фемінізму буде проведений конкурс концептів феміністичного календаря-коміксу на 2022 рік. Концепція переможниці/переможця буде надрукована, розтиражована серед депутаток різних рівнів територіальних громад України.

Всі етапи реалізації проекту #feminist_flash_drive (#фемфлешка) супроводжуватимуться активною інформаційною кампанією. Тож слідкуйте за розвитком подій на сторінці ГО «Вісь».