Мета та Завдання: Через проведення інформаційно – роз’яснювальних заходів ми плануємо під час карантинних заходів підтримати жінок  безхатченок (щонайменше 100 осіб) та найбільш потребуючих самотніх  жінок , які перебувають на соціальному обліку та потребують стороннього  догляду  віком 70+(щонайменше 500 осіб з найменшими пенсіями, інвалідністю ) у м. Вінниці та області. Працюватимемо в царині допомоги в температурному скринінгу та проведенні заходів з дезінфекції, доступі до чистої води . З досвіду нашої роботи в перші тижні карантину бачимо,що ці групи жінок є найбільш вразливими і якщо старші жінки хоч ситуативно отримували допомогу, то бездомні є абсолютно «викинутими» за межі уваги органів соціального захисту, стигматизовані та «гнані» в громаді.

Донори: МБФ «Український Жіночий Фонд»

Географічне охоплення: Вінницька ОТГ

Ситуація: З початку введення карантинних заходів наша організація допомагає бездомним та прирівняним до них жінкам у м. Вінниці. Загалом у Вінниці , за нашими даними, 300+ безхатченко з них третина це жінки, дівчата, дівчатка, в т.ч. з ромської громади.  Ми роздаємо засоби дезінфекції, печиво, хліб,  воду та пояснюємо необхідність дотримання гігієни в умовах пандемії. Однак, зараз наші ресурси не дають можливості забезпечити потребу даної цільової групи. Жінок нашої цільової групи б’ють і проганяють звідусіль бачачи в них загрозу перенесення вірусу.

Швидке реагування:  Завдяки грантовій підтримці ми зможемо забезпечити хоч і не щоденно та  систематично потреби жінок наших цільових груп у базових потребах – доступі до чистої води, дезінфікуючих засобів. Жінки , дівчата, дівчатка кілька разів на тиждень зможуть пройти температурний скринінг,що дозволить зреагувати на небезпеку у випадку гарячки та надати медичну допомогу (без аргументованої підозри на високу температуру Швидка допомога не приїздить). Якщо ми матимемо дистанційні вимірювачі температури то скринінг можна проводити безпечніше і  для волонтерок/ів. Завдяки засобам дезінфекції та роз’яснювальній роботі ми потенційно зменшуємо ризик зараження як бездомних жінок, дівчат, дівчаток так і старших жінок які вимушено контактують з людьми які обслуговують їх, так як вони безпомічні , а є, як відомо у групі найвищого ризику. Завдяки гранту ми зможемо дати більшій кількості жінок шанс на порятунок у ситуації пандемії.

Чому проєкт потребує негайної реалізації? Тому що наші цільові групи ,на жаль, мало мають шансів у нині діючій системі отримання допомоги. Бездомні жінки мають найвищий рівень вразливості і за звичайних обставин, зараз тим паче. В місті  закриті всі(!)громадські туалети де раніше безхатченки могли хоча б іноді помити руки. В річці митися ще холодно і з річки вода поступає у водогін. Притулок у місті  створити не встигли. Вокзали закриті, транспортне сполучення для наших бенефіціарок недоступне. Вони брудні і не можуть прати одяг. Більше того, припинили годувати бездомних осіб у Вінниці навіть благодійні та релігійні організації. Ніхто не бере на себе повноважень по температурному скринінгу бездомних, вони залишені сам на сам з вірусом,голодом і неможливістю отримати чисту воду. Без допомоги наші жінки не виживуть. Старші жінки з маленькими пенсіями, інвалідністю від соціальних служб хіба що отримують харчові пакети та обід (раз в тиждень) на дезінфікуючі засоби ресурсу не мають. Прогноз не втішний, ситуація не покращиться в найближчий час. Загалом у місті  жінок , які перебувають на домашньому догляді соціальних служб – 1250 осіб. Ми сподіваємося,що жінки, дівчатка,дівчата нашої цільової групи завдяки нашій підтримці та підтримці інших організацій зможуть вижити в ситуації пандемії, отримавши засоби дезінфекції не заразяться і не заражатимуть інших. Щонайменше 600 жінок, дівчат,дівчаток отримають засоби дезінфекції, чисту воду, вчасну реакцію та допомогу у випадку зараження(виклик Швидкої допомоги у випадку лихоманки чи інших супровідних симптомів). Загалом плануємо 1800 – 2000 послуг для нашої цільової групи.